Staff List

School Leadership Team

Jan Bless Headteacher
Julia Clarke Deputy Headteacher, Year 6 Achievement Leader
Cheryl Redmore Assistant Headteacher, Years 4 and 5 Achievement Leader
Simone Vourloumis Assistant Headteacher, Year 1 & 2 Achievement Leader
Susan Paddon Assistant Headteacher Inclusion, Year 3 Achievement Leader
Jenny Davis Assistant Headteacher & EYFS Achievement Leader
Anne Homer Business Manager

Teachers

Nursery Pinder Mistry
Reception Aiyesha Thomas – Ash Class
  Kim Stylli – Oak Class
  Raqeya Gilani – Birch Class
Year 1 Yesim Kurt
  Carla Tootill
  Tracy Toye
Year 2 Sena Alim
  Joshua Taylor
Year 3 Joseph Ferns
  Jenily Gopaul
  Karen Rowntree
Year 4 Caroline Frith
  Rayane Houadef
  Sarah Thomas
Year 5 Jennifer Gilfillian
  Stuart Halley
  Katerina Kancheva
Year 6 Maddie Blake
  Maria Lobosco
  Emma Tsenti
Intervention and Support teachers  
Phonics Angela Scales
Numbers Count Hari Neocleous
Reading Recovery Bina Thambiah
Nurture group Lindsay Sluter

Support Staff

Ingrid Adams – Lead Admin Officer
Jackie Jones – Attendance/Assessment Officer
Emma Elliott – Finance/Admin
Hannah Elliott – Admin assistant
Nihan Sin – ICT Technician
Victor Pearce-Young – Site Manager
Khyle Oliver – Assistant Site Manager
Lisa Homer – Head Gardener
Chris Fairhurst – Gardener

Teaching Assistants

Angela Dunlea – Lead T.A. / Welfare
Serap Teke (HLTA)
Sasha Watson (HLTA)
Ayse Yucelt (HLTA)
Gill Jones (HLTA)
Lorraine Osborn (HLTA)
Kirsty Milsom (HLTA)
Kal Shah (HLTA)
Nesibe Aksu
Anzi Beeharry
Lorna Botterill
Christalla Capaldi
Natalie Clements
Julia Cousins
Gertrude D’Cruz-Foster
Amy Dunlea
Sarah Field
Sharon Fromet
Usha Gopaul
Rosemarie Hamilton
Melisa Hammond
Julie Hewlett
Sinthuja Jones
Maria Little
Marissa Mills
Barbara Neyland
Sevim Ozminnos
Jade Parlour
Ulviye Pulat
Eva Sacko
Raveena Shivnani
Emma St.Clare
Anita Street
Marvin Whitehorn

 

Learning Mentors

Anita Kaur Dhillon

PSA (Parent Support Adviser)

Karen Rees

DSR (Daily Supported Reading)

Duran Osman
Hayley Ruskin
Derya Tastan

Playleaders

Cindy Knight
Lesley Wynnick
Songul Arslan
Rosamaria Condorelli
Linda Goymer
Rosa Kennedy
Nadide Koroglu
Jacqueline Lau Yu Kan
Ayten Mehmet
Lyn Neville
Duran Osman
Debbie Paterson
Forida Rahman
Hayley Ruskin

Cleaning Staff

Lesley Wynnick – Supervisor
Soledad Antonucci
Lesley Bullen
Shelley Gardner
Debbie Paterson
Janet Rowell
Cecilia Sarfo